Barkod ve karekod okuma, manuel işlemlerle bilgiyi depolama ve aktarma gibi görevleri olan portatif cihazların geneline verilen isim el terminali’dir. Modeline göre mini bilgisayar gibi çalışan el terminalleri, özellikle üretim sektöründe sıkça ihtiyaç duyulan cihazlardır. Sayım yapma, depodaki ürünlerin detaylı bir analizini çıkarma ve bilgi aktarımı açısından sorunsuz bir süreç yürütmede kullanılırlar.

Sektörün ilk zamanlarında yalnızca manuel işlem yapabilmek için geliştirilmiş el terminalleri zamanla işlevlerini artırmış ve günümüzde gelişmiş modelleri ile birçok işlevi bir arada yapabilme özelliği kazanmıştır. Mesaj atabilme, arama yapabilme, ya da dahili hafızasında geçmiş verileri saklayabilme gibi özellikleri bu yeniliklere örnek gösterilebilir.

ATALAY VERİ TEKNOLOJİLERİ ve BİLİŞİM SAN. kalitede hizmet vermeye çalışıyor ve çeşitli model veya markada size en uygun el terminallerini satışa sunuyoruz.

El Terminali Özellikleri

 • Çeşitli programlar yardımıyla veri toplama ve depolama işlevi görmek
 • Bilgi transferini güvenli ve sorunsuz bir şekilde kaynaklara aktarmak
 • Bazı el terminallerinde barkod ve karekod okuyucu özelliği bulunmakta; bazı el terminallerinde ise bu işlem manuel olarak gerçekleştirilmektedir.
 • El terminallerinin, gelişen teknoloji sayesinde dokunmatik modelleri de bulunmaktadır.
 • Bilgiyi/ veriyi depolama, karşı tarafa aktarma özelliği iki çeşitli olarak yürütülmektedir: Offline modeller bu işlevi kaynak ile doğrudan bağlantı yoluyla gerçekleştirirken, Online modeller aynı işlemi uzaktan görmektedir.
 • Yeni nesil el terminallerinin en bilinen özellikleri mesaj atabilme ve arama yapabilme gibi çok yönlü işlevleri gerçekleştirmeleridir.
 • Bazı el terminali modellerinde direkt ana programa bağlanma ve gps gibi özellikler bulunmaktadır.

El Terminali Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? 

 • Size en uygun el terminalini bulmalısınız. Doğru el terminali seçimi işinizi her zaman kolaylaştıracaktır. Garanti hizmeti ve servis alt yapı desteği ile işlemlerinizin daha hızlı, kolay ve güvenilir olmasını sağlayacak bir el terminali modeli, hızlı çalışma hayatınızda size fayda sağlayacaktır.
 • Çalışma sahasında alınabilecek darbelere, su ve toz gibi ortamdan kaynaklanan tehlikelere karşı dayanıklı olması, el terminallerinde aranan ilk özelliklerden. Yapısı gereği el terminalleri teknolojik ve fiziksel olarak dayanıklı cihazlardır. Ancak, çalışacağınız sahaya ve beklentilerinize göre koşullara uygun bir model seçmek isteyebilirsiniz.
 • Depo sayımları ya da satış işleriniz için bir e terminali arıyorsanız daha işlevsel bir model ihtiyacınıza cevap verecektir. Çok soğuk ve çok sıcak ortamlara girecek el terminalleri ile çalışacaksanız, maliyetin yanında uzun vadeyi düşünmeli ve bu duruma uygun cihazları tercih etmelisiniz.
 • İhtiyacınıza cevap veren bir model bulmalısınız. El terminalleri özellikleri, kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. El terminalleri arasında seçim yaparken bu özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekebilir. İnternet bağlantısına ihtiyacınıza göre 3G’li, 4G’li ya da Wlan ile çalışan el terminalleri arasında seçim yapmanız gerekecektir. Eğer sahada çalışacaksanız, 3G veya 4G el terminalleri her zaman ihtiyacınız olan bir çeşittir. Barkod okuyucuya ihtiyacınızın olduğu durumlarda ise 1D mi yoksa 2D Barkod okuyucuya yönelik mi çalıştığınızı düşünmelisiniz.
 • El terminallerinin fiziksel yapısı da oldukça önemlidir. Kabzalı el terminali mi Kabzasız El terminali mi almalısınız? Çalışacağınız sahaya göre değişiklik gösterecektir.
 • Yedek parça ihtiyacınızda sorun yaşatmayacak ve güncel teknoloji ürünü olan el terminallerini tercih etmeniz size yarar sağlayacaktır. Böylece karşılaşabileceğiniz herhangi durumda maliyeti yükseltmeden, bütçenizi koruyarak cihazınızı yenileyebilirsiniz. Sürekli yenilenen ve değişiklik gösteren el terminalleri sektöründe size özellik ve fiyatlandırma açısından en doğru olan marka ve modeli seçmelisiniz.

Çalışma koşullarınıza uygun, en doğru el terminali modelini ATALAY VERİ TEKNOLOJİLERİ ve BİLİŞİM SAN.’da bulabilirsiniz. ATALAY VERİ TEKNOLOJİLERİ ve BİLİŞİM SAN.’da, el terminali satışlarımıza destek olarak teknik servis ve yedek parça desteği müşterilerimize sunulmaktadır.

El Terminali Kullanım Alanları

El terminalinin kullanım alanı, üretim sektörü içinde geniş bir yelpazeye sahiptir. Büyük işletmelerin yanında, fabrikalar ve ürün tedarikçilerinin işlemlerini hızlı, kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştirmelerini sağlar. Gelişen teknoloji yardımıyla son dönemde mini bilgisayarlar halini almış el terminalleri; marketler, sayaç okuma sistemleri, otopark gibi birçok farklı iş alanında barkod ve karekod okuma ya da manuel işlem görme amacıyla kullanılmaktadır.

El terminali kullanım alanı yalnızca bunlarla sınırlı değildir. Zorlu koşullara sahip depolarda, su, toz ve darbeye karşı dayanıklılığı ile depo yönetimi tarafından mal takibi, güvenlik, saha kontrolü ve bilgi toplama işlemlerini hızlı ve sorunsuz gerçekleştirmek için el terminallerini kullanır.

Android El Terminalleri: Windows işletim sisteminin hakimiyet kurduğu anlayış yerine son 10 yıldır android modeller geçmekte. Piyasada tercih edilen Android tabanlı Android el terminalleri, esnek yapılarıyla, lisanslarının daha uygun oluşuyla ve uygulama geliştirme açısında kolaylık sağlamasıyla üreticilerin ilk tercihleri haline gelmiş durumda. Android el terminalleri piyasasında söz sahibi olmaya başlayan firmalar ise Zebra, Honeywell, Casio, Unitech ve Datalogic gibi ürünleri ile iddialı çıkış yapan isimler. Android el terminalleri, diğer modellere oranla daha hızlı işlemler ve kullanımda kolaylık avantajı sunuyor.

El Terminalleri Fiyatları Ne Kadardır?

El terminali fiyatları, cihazın özelliklerine ve yeni teknolojiyi kullanımına göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle piyasada maliyeti yüksek olan endüstriyel el terminalleri fiyatları alıcıya da yansımaktadır fakat yatırım açısından uzun ömürlü, sizin için doğru marka/modelde ve kullanışlı bir el terminali almak doğru bir hareket olacaktır. Değişen kurlar nedeniyle yapacağınız ödemelerde el terminali markalarını iyi bilmek, en doğru el terminali seçimini yapmak oldukça önemlidir.

Bu ürünler, telefon ve bilgisayar gibi teknolojik aletler ile kıyaslandığında daha dayanıklı ve dolayısıyla daha uzun ömürlüdür. Ortalama bir el terminalinin kullanım süresi 7 ile 10 yıl arasında değişmektedir. El terminallerinin kullanım süresinin uzunluğu size maliyet açısından yarar sağlayacaktır.

ATALAY VERİ TEKNOLOJİLERİ ve BİLİŞİM SAN. arayarak almak istediğiniz el terminali modelleri ve fiyatlandırma hakkında en uygun ve güvenilir detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti için her türlü desteği sunan ATALAY VERİ TEKNOLOJİLERİ ve BİLİŞİM SAN., 10 yılı aşkın mesleki tecrübesi ve profesyonel çalışma kadrosu ile en doğu el terminalini en uygun fiyata size ulaştıracaktır.

El Terminali Markaları

Özellikle dünya çapında büyük işler yapan Zebra, Motorola, Datalogic, Honeywell gibi markalar kullanıcılar tarafından en tercih edilen markalar arasındadır.

ATALAY VERİ TEKNOLOJİLERİ ve BİLİŞİM SAN. bünyesinde Zebra, Motorola, Intermec, Datalogic, Unitech, M3, Newland, Honeywell gibi birçok markanın çeşitli el terminali modellerini barındırmaktadır. İhtiyacınız olan markanın ihtiyaç duyduğunuz modeline en iyi hizmet ile ulaşmak için bize ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen El Terminali Markaları Nelerdir?

El terminalleri pazarında birçok marka kullanıcılar karşısına çeşitli modeller çıkarmaktadır. Dünyaca ünlü ve sektörde adını duyurmuş markalar her zaman daha çok tercih edilmiş ve memnuniyet oranı daha yüksektir. Newland, Motorola, Honeywell, Intermec, Zebra kullanıcılar arasında en çok tercih edilen el terminali markalarındandır. ATALAY VERİ TEKNOLOJİLERİ ve BİLİŞİM SAN. olarak birçok markanın el terminali satışını, teknik servis ve desteğini sağlamaktayız.

Siz de sipariş vermek, ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve barkod sistemi kurmak için 0541 579 9156 no’lu telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

× Whatsapp İletişim